29 Marca 2024 03:52:15

Artykuły » Porządek nabożeństw » 2019-04-14 VI NIEDZIELA PALMOWA
2019-04-14 VI NIEDZIELA PALMOWA
1. Przeżywamy NIEDZIELĘ PALMOWĄ

3. Zapraszam na próby do I KOMUNII ŚW. I UROCZYSTOŚCI ODNOWIENIA PRZYRZECZEŃ DO CHRZTU.

I KOMUNIA ŚW. – 16 kwietnia o godz. 16:30

UROCZYSTOŚĆ ODNOWIENIA PRZYRZECZEŃ DO CHRZTU – 16 kwietnia o godz. 18:30

4. Porządek nabożeństw w Wielkim Tygodniu - TRIDUUM PASCHALNE

Nabożeństwo
WIELKI CZWARTEK Godz. 16:00 odwiedziny u chorych
Godz. 18.00 Nabożeństwo Wieczerzy Pańskiej
WIELKI PIĄTEK Godz. 17:30 Droga Krzyżowa
Godz. 18:00 Nabożeństwo Męki Pańskiej
Kościół otwarty do godz. 20:00
WIELKA SOBOTA Godz. 13:00 błogosławieństwo święconki (co godzina)
- Adoracja przy Grobie Pańskim – Prywatna
Godz. 13.00 Adoracja KŻR
Godz. 18.00 Nabożeństwo Wigilii Paschalnej
Kościół otwarty do godz. 20:00
WIELKA NIEDZIELA Godz. 06:00 Rezurekcja
Godz. 11.30 Msza św.

Zapraszam do adoracji i czuwania przy grobie pańskim wszystkich parafian. Już tradycją jest, że nasi strażacy czuwają przy Panu Jezusie, ufam, że w tym roku także wspólnie spotkamy się w Wielki Piątek, Sobotę i Niedzielę. Zapraszam asystę procesyjną i wszystkich parafian do czynnego udziału w obchodach Triduum Paschalnego.

5. Koło Żywego Różańca zaprasza, jak w poprzednich latach, w każdy dzień powszedni na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego do świątyni na godz. 15:00.

6. Od 15 kwietnia br. świątyni w dzień powszedni w okresie letni będzie otwarta. Zapraszam do prywatnej modlitwy.

7. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii, którzy przekazali 1% ze swojego podatku na rzecz naszej parafii w kwocie 7219,08 PLN. Bóg zapłać za Państwa dobre serce i troskę. Serdecznie zachęcam Państwa do przekazania tegorocznego podatku na rzecz parafii. Więcej informacji na stronie internetowej i na ulotkach przy wyjściu z kościoła

8. Jak w poprzednim roku zwracam się do naszych Parafian w imieniu Państwa Katarzyny i Michała Olkuskich o przekazanie 1% swojego podatku na leczenie i terapię syna Piotrka. Piotruś od 2013 r. choruje na autyzm. Zebrane środki w dużym stopniu ułatwią zapewnienie synkowi celowej terapii oraz odpowiedniego leczenia.

9. W tym roku przypada 40 rocznica wizyty papież św. Jana Pawła II w Polsce. Serdecznie zapraszam do zwiedzenia wystawy przygotowanej przez panią prof. Stanisławę Pietrzak-Kociędze za udostępnienie materiałów i przygotowanie wystawy. Dziękuję p. Organiście – Mariuszowi Misiak za pomoc w przygotowaniu wystawy.

10. Świetlica Przystanek zaprasza w każdą sobotę w godzinach 11:00 – 14:00 na zajęcia do Domu Ludowego. Serdecznie dziękuję wolontariuszom za ich pracę.

11. Zachęcam do wspierania akcji wakacyjnych organizowanych przez Caritas. W okresie Wielkiego Postu można zakupić Wielkanocne Baranki w cenie 5 PLN. Pieniądze są przeznaczona na kolonie wakacyjne organizowane przez Caritas.

12. Życzę wszystkim gościom i naszym parafianom dobrego, błogosławionego dnia.