19 Kwietnia 2024 16:09:47

Artykuły » Ogłoszenia parafialne » 2021-03-28 NIEDZIELA PALMOWA
2021-03-28 NIEDZIELA PALMOWA
1. Przeżywamy NIEDZIELA PALMOWA.

3. Porządek nabożeństw w Wielkim Tygodniu - TRIDUUM PASCHALNE

Nabożeństwo
WIELKI CZWARTEK Godz. 18:00 Nabożeństwo Wieczerzy Pańskiej
WIELKI PIĄTEK Godz. 17:30 Droga Krzyżowa
Godz. 18:00 Nabożeństwo Męki Pańskiej
Kościół otwarty do godz. 20:00
WIELKA SOBOTA Godz. 18:00 Nabożeństwo Wigilii Paschalnej
Kościół otwarty do godz. 20:00
WIELKA NIEDZIELA Godz. 06:00 Rezurekcja
Godz. 10.30 Msza św.
Godz. 11.30 Msza św.
PONIEDZIAŁEK Godz. 09:30 Msza św.
Godz. 10.30 Msza św.
Godz. 11.30 Msza św.

4. W Wielki Piątek od godziny 15:00 wizyta u chorych.

5. W Wielką Sobotę BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW NA ZEWNĘTRZ ŚWIĄTYNI. Proszę nie wchodzić do kościoła, tylko gromadzimy się wokoło świątyni. Błogosławieństwo pokarmów co godzina od godz. 13:00 do godz. 18:00.

6. Drodzy Goście i Parafianie. Możemy brać udział w liturgii Wielkiego Tygodnia: będąc w świątyni, jak również i na zewnętrz, wokoło kościoła. Cały teren wokoło kościoła jest nagłośniony.

7. Bardzo proszę osoby przebywające w świątyni i na zewnętrz o uwzględnianie w zachowaniu zarządzeń władz państwowych i kościelnych dotyczące odpowiedniej odległość pomiędzy wiernymi, używanie masek ochronnych na twarzy i dezynfekcji rąk. Dziękuję za stosowanie tych zaleceń.

8. Od 1 kwietnia br. świątynia jest otwarta w dzień powszedni w okresie letni. Zapraszam do prywatnej modlitwy.

9. Od 1 kwietnia br. zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 do świątyni. Modlitwę prowadzi Koło Żywego Różańca

10. W dzień powszedni msza św. o godz. 18:00, a w niedzielę nabożeństwa o godz. 9:30, 10:30 i 11:30. Zapraszam

11. Kancelaria parafialna w każdy dzień powszedni o godz. 18:00. Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub e-mail.

12. Serdecznie zachęcam do wsparcia akcji organizowanej corocznie przez CARI-TAS – BARANEK WIELKANOCNY. Cena jednego 5 PLN. Zebrane pieniądze są przeznaczone na letnią akcję wypoczynkową dla dzieci organizowaną przez Caritas.

13. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii, którzy przekazali 1% ze swojego podatku na rzecz naszej parafii w kwocie 4.915,90 PLN. Bóg zapłać za Państwa dobre serce i troskę. Serdecznie zachęcam Państwa do przekazania tegorocznego podatku na rzecz parafii. Więcej in-formacji na stronie internetowej i na ulotkach przy wyjściu z kościoła

14. Jak w poprzednim roku zwracam się do naszych Parafian w imieniu Państwa Katarzyny i Michała Olkuskich o przekazanie 1% swojego podatku na leczenie i terapię syna Piotrka. Piotruś od 2013 r. choruje na autyzm. Zebrane środki w dużym stopniu ułatwią zapewnienie synkowi celowej terapii oraz odpowiedniego leczenia.

15. Życzę wszystkim gościom i naszym parafianom dobrego, błogosławionego dnia, przede wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości, dbajmy o siebie w tym trudnym okresie.