28 Marca 2024 14:54:23

Artykuły » Ogłoszenia parafialne » 2021-05-23 UROCZYSTOŚĆ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
2021-05-23 UROCZYSTOŚĆ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
1. PRZEŻYWAMY UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

3. W maju NABOŻEŃSTWA DO MATKI BOŻEJ. W dzień powszedni po wieczornej mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po mszy o godz. 11:30. Zapraszam

4. 3 czerwca br. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA inaczej Boże Ciało. Główna Uroczystość o godz. 1130. Procesja odbędzie się wokół świątyni. W tym roku poszczególne wioski nie przygotowują ołtarzy. Proszę tylko sołtysów o przygotowanie bukietów kwiatów, które postawimy na przygotowanych ołtarzach przy świątyni, bez dekoracji. Wokoło kościoła ustawimy cztery ołtarze.

5. 12 czerwca br. organizujemy wyjazd dla dzieci I i II komunii św. na RODZINNY PIKNIK do Ośrodka Rekreacyjnego w Popowie. W programie Msza św., a później wspólne gry i zabawy. Powrót ok. godz. 1800. Koszt 90 PLN. Zapraszamy, zapisy u p. katechetki.

6. KŻR w każdy dzień powszedni o godz. 15:00 zaprasza do świątyni na wspólna modlitwę – KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

7. W poprzednią niedzielę wiele osób wsparło tradycyjną zbiórkę dla płockiego Hospicjum im. Urszuli Ledóchowskiej. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem Żonkile dla hospicjum. Wolontariusze zebrali 1283,10 PLN. Tradycyjnie 100 PLN jest przekazane na misje. Dziękuję za wsparcie.

8. Dziękuję serdecznie za kwiaty przy ołtarzu.

9. Dziękuję osobom, które zbierają nakrętki. Przy wyjściu ze świątyni możemy do kosza przekazać nakrętki.

10. Bardzo proszę osoby modlące się w świątyni o uwzględnianie zarządzania władz państwowych i kościelnych: odpowiednia odległość pomiędzy wiernymi, maski na twarzy i dezynfekcja.

11. Na cały tydzień życzę radosnej odnowy duchowej i optymizmu oraz ciepłych i udanych spotkań rodzinnych.