29 Marca 2024 14:40:32

Artykuły » Ogłoszenia parafialne » 2022-11-13 XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
2022-11-13 XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
1. PRZEŻYWAMY XXXIII NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO.

3. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali i uczestniczyli w programie słowno-muzycznym nt. odzyskania niepodległości przez Polska po okresie zaborów. Dzisiaj grupa przedstawia program w parafii Płock-Imielnica.

4. 22 listopada /wtorek/ br. NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszam

5. Zapraszam do wspólnej ADORACJI w każdy piątek w godzinach 17:00 – 18:00. W tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i Nabożeństwo do Krwi Chrystusa.

6. Przez cały miesiąc listopad br. w środę w naszej świątyni KŻR będzie prowadziło modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam.

7. Zapraszam do chłopców do SŁUŻBY LITURGICZNEJ OŁTARZA czyli ministrantów.

8. Przypominam o modlitwie za naszych zmarłych – WYPOMINKI. Modlić się będziemy przed mszami o godz. 9:30 i 11:30. Proszę na kartkach nie wpisywać intencji mszy św. tylko zamawiać je w zakrystii.

9. Dziękuję za kwiaty przy ołtarzu.

10. Stowarzyszenie Pomagamy Dzieciom prowadzi zbiórkę nakrętek. Serdecznie dziękuje

11.Po konsultacji z Radą Duszpasterską postanowiłem powrócić do dobrych zwyczajów Kościoła w Polsce, a szczególnie w naszej parafii;
- w okresie Adwentu proponują nabożeństwa roratnie. W każdy poniedziałek o godz. 18:00 w świątyni odbędzie się Msza Roratnia. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami, abyśmy wspólnie podczas modlitwy oczekiwali narodzenia Pana Jezusa.
- w naszej parafii przed kilku laty rozpoczynałem wizytę duszpasterską w okresie adwetowym. Pragnę w tym roku kontynuować ten zwyczaj. Mam świadomość sytuacji panujących zakażeń covidowych i okresu dwu letniej przerwy w realizacji kolędy w tej formie. Uwzględniając warunki sanitarne /maski, obmycie rąk, zachowując dystans/, które chcę przestrzegać, na zaproszenie Państwa chcę rozpocząć od Rogozina wizytę kolędową. Spotkanie jest dobrowolne, dlatego rodziny, które z różnych względów odmówią spotkania ze mną proszę mają do tego prawo. W poprzednich latach spotkania z parafianami były owocne i miłe, za które wielokrotnie dziękowałem. Mam nadzieję, że tegoroczna wizyta duszpasterska będzie również okazją do wymiany poglądów, rozmów na tematy religijne i sytuacji naszej parafii. W następną niedzielę przedstawię program wizyty duszpasterskiej.

12. Na cały tydzień życzę radosnej odnowy duchowej i optymizmu oraz ciepłych i udanych spotkań rodzinnych.