25 Kwietnia 2024 15:06:35

2022-11-20 XXXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
1. PRZEŻYWAMY XXXIV NIEDZIELĘ OKRESU ZWYKŁEGO. ZAKOŃCZENIE ROKU LITURGICZNEGO

3. 22 listopada /wtorek/ br. NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszam

4. Zapraszam do wspólnej ADORACJI w każdy piątek w godzinach 17:00 – 18:00. W tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i Nabożeństwo do Krwi Chrystusa.

5. Przez cały miesiąc listopad br. w środę w naszej świątyni KŻR będzie prowadziło modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam.

6. Zapraszam do chłopców do SŁUŻBY LITURGICZNEJ OŁTARZA czyli ministrantów.

7. Przypominam o modlitwie za naszych zmarłych – WYPOMINKI. Od I niedzieli Adwentu, 27 listopada br., będziemy modlić się w intencji osób polecanych przez Państwo, nowe wypominki.

8. W następną niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwent. Podczas każdej mszy św. poświęcenie parafialnych opłatków.

9. Dziękuję za kwiaty przy ołtarzu.

10. Stowarzyszenie Pomagamy Dzieciom prowadzi zbiórkę nakrętek. Serdecznie dziękuje

11. Po konsultacji z Radą Duszpasterską postanowiłem powrócić do dobrych zwyczajów Kościoła w Polsce;
- w okresie Adwentu proponują nabożeństwa roratnie. W każdy poniedziałek o godz. 1800 w świątyni odbędzie się Msza Roratnia. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami, abyśmy wspólnie podczas modlitwy oczekiwali narodzenia Pana Jezusa.
28 listopada o godz. 1800 – msza św. roratnia, serdecznie zapraszam.
- w naszej parafii przed kilku laty rozpoczynałem wizytę duszpasterską w okresie adwentowym. Pragnę w tym roku kontynuować ten zwyczaj. Mam świadomość sytuacji panujących zakażeń covidowych i okresu dwu letniej przerwy w realizacji kolędy w tej formie. Uwzględniając warunki sanitarne /maski, obmycie rąk, zachowując dystans/, które chcę przestrzegać, na zaproszenie Państwa chcę rozpocząć w Rogozinie wizytę kolędową. Spotkanie jest dobrowolne, dlatego rodziny, które z różnych względów odmówią spotkania ze mną proszę mają do tego prawo. W poprzednich latach spotkania z parafianami były owoce i miłe, za które wielokrotnie dziękowałem. Mam nadzieję, że tegoroczna wizyta duszpasterska będzie również okazją do wymiany poglądów, rozmów na tematy religijne i sytuacji naszej parafii. W najbliższym czasie przedstawię harmonogram kolędy. pragnę rozpocząć spotkania do Rogozina, potem Brochocinek, Otolino, Stare Boryszewo i Stróżewko.

12. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobroczyńcom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy obfitości łask Bożych i wsparcia od Naszej Patronki wraz z zapewnieniem o naszej modlitwie.