24 Kwietnia 2024 02:23:16

Artykuły » Ogłoszenia parafialne » 2022-11-27 XXXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
2022-11-27 XXXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
1. PRZEŻYWAMY I NIEDZIELĘ OKRESU ADWENTU.

3. 2 grudnia I PIĄTEK MIESIĄCA

1 grudzień - (czwartek)
Od godz. 15:00
Odwiedziny chorych z komunią św. w domu
2 grudzień - (piątek)
Od godz. 17:00
Od godz. 17:00
Nabożeństwo do Krwi Chrystusa
O godz. 18:00
Msza św.

4. 2 grudnia br. I PIĄTEK MIESIĄCA. Zapraszam kandydatów do bierzmowania i uczniów klas IV na godz. 17:00.

5. 4 grudnia br. podczas mszy św. o godz. 10:30 dzieci z klas III otrzymają poświecony MEDALIK MATKI BOŻEJ. Serdecznie zapraszam

6. 4 grudnia br. podczas mszy św. o godz. 10:30 odwiedzi naszą parafię specjalny gość, który wędruje od parafii do parafii w poszukiwaniu dzieci. Jako Mikołaj szuka dobrych dzieci i może je znajdzie w naszej parafii. Serdecznie zapraszam na spotkanie.

7. Dla kandydatów do bierzmowania 10 grudnia br. odbędę się specjalne rekolekcje adwentowe. Proszę sobie zarezerwować ten cały dzień. Szczegółowy program podam później. Zapraszam serdecznie. Obecność obowiązkowa.

8. Okres Adwentu to czas oczekiwania na Boże Narodzenie, ale także nasze oczekiwanie na ostateczne spotkanie z Bogiem.
Msze św. roratnie –28 listopada o godz. o godz. 18:00, /w każdy poniedziałek/

9. REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 10 i 11 grudnia. Szczegółowy plan podam później.

10. W kościele można nabyć poświęcony parafialny OPŁATEK na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary są przeznaczona na spłatę kredytu. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Dziękuje państwu Przedpełskim Marcie i Tomaszowi za przygotowanie wieńca adwentowego. Bóg zapłać

12. Stowarzyszenie Pomagamy Dzieciom prowadzi zbiórkę nakrętek. Serdecznie dziękuje.

13. Po konsultacji z Radą Duszpasterską postanowiłem powrócić do dobrych zwyczajów Kościoła w Polsce;
- w okresie Adwentu proponują nabożeństwa roratnie. W każdy poniedziałek o godz. 1800 w świątyni odbędzie się Msza Roratnia. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami, abyśmy wspólnie podczas modlitwy oczekiwali narodzenia Pana Jezusa. - w naszej parafii przed kilku laty rozpoczynałem wizytę duszpasterską w okresie adwetowym. Pragnę w tym roku kontynuować ten zwyczaj. Mam świadomość sytuacji panujących: zakażeń covidowych i okresu dwu letniej przerwy w realizacji kolędy w tej formie. Uwzględniając warunki sanitarne /maski, obmycie rąk, zachowując dystans/, które chcę przestrzegać, na zaproszenie Państwa chcę rozpocząć w Rogozinie wizytę kolędową. Spotkanie jest dobrowolne, dlatego rodziny, które z różnych względów odmówią spotkania ze mną proszę mają do tego prawo. W poprzednich latach spotkania z parafianami były owoce i miłe, za które wielokrotnie dziękowałem. Mam nadzieję, że tegoroczna wizyta duszpasterska będzie również okazją do wymiany poglądów, rozmów na tematy religijne i sytuacji naszej parafii. Kolędę rozpocznę od Rogozina, potem Stare Boryszewo, Brochocinek – Otolino i Stróżewko.

KOLĘDA 2022

godzina
Miejscowość/ulica.
5 grudzień 2022
ROGOZINO: ul. Akacjowa
6 grudzień 2022
ROGOZINO: ul. Bukowa
7 grudzień 2022
ROGOZINO: UL. Klonowa
8 grudzień 2022
9 grudzień 2022
10 grudzień 2022
11 grudzień 2022
12 grudzień 2022
ROGOZINO: ul. Lipowa, część I /numery parzyste/
13 grudzień 2022
ROGOZINO: ul. Lipowa, część II /numery nieparzyste
14 grudzień 2022
ROGOZINO: ul. Letnia /od pierwszych numerów

11. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobroczyńcom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy obfitości łask Bożych z zapewnieniem o naszej modlitwie. Na cały tydzień życzymy radosnej odnowy duchowej i optymizmu oraz ciepłych i udanych spotkań.