11 Grudnia 2023 15:06:46
Nawigacja
¤ Strona główna
¤ Intencje mszalne
¤ Ogłoszenia parafialne
¤ "Spotkanie" - gazetka parafialna
¤ Kalendarium wydarzeń parafialnych
¤ Dom Parafilany
¤ Informacje diecezjalne i Listy Biskupów Polskich
¤ Galeria zdjęć
¤ Piszą i mówią o Nas
¤ Archiwum
¤ Formularz kontaktowy
¤ Szukaj
Bankowe konto parafialne


Podaruj swojej parafii 1% podatku


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2022-11-14 Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (14 listopada 2022)

"Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,

W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się pytania o postawę św. Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa w czasie jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jest teza, że Ojciec Święty nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów, niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie tego rodzaju opinii. Tego typu oskarżenia, wpisują się to w próby podważenia autorytetu św. Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W konsekwencji stanowi to próbę zniszczenia dziedzictwa tego wyjątkowego pontyfikatu.

Medialny atak na św. Jana Pawła II znajduje swoją przyczynę m.in. w nastawieniu niektórych grup społecznych do jego nauczania, a zwłaszcza na temat wartości ludzkiego życia i jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci, wartości małżeństwa i rodziny, moralności życia seksualnego, a także w głoszonej przez niego teologii ciała, co nie odpowiada współczesnym ideologiom, propagującym wykrzywioną wizję człowieka i hedonizm, relatywizm i nihilizm moralny.

Uczciwe szukanie prawdy i dawanie o niej świadectwa jest obowiązkiem każdego prawego sumienia. Dlatego też – dnia 14 listopada br. – na Jasnej Górze, zostało przygotowane Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Jest to szerokie opracowanie, które uwzględnia zarówno kontekst historyczny i ówczesny stan wiedzy, jak również uwarunkowania społeczne, kulturowe i prawne czasów, w których żył i pracował św. Jan Paweł II.

Zachęcam wiernych do lektury tego tekstu, a przez to do refleksji nad pontyfikatem i spuścizną dziejową Papieża Polaka, który jako pierwszy zwierzchnik Kościoła katolickiego, zgodnie z posiadaną wiedzą, podjął zdecydowaną walkę z przypadkami krzywdzenia małoletnich, a także wprowadził obowiązujące w całym Kościele normy rozliczania tego typu przestępstw. Ze względu na objętość dokumentu, dostępny jest on na stronach internetowych episkopatu, poszczególnych diecezji, parafii oraz mediów katolickich w całym kraju.

Z pasterskim błogosławieństwem,

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Jasna Góra, dnia 14 listopada 2022 roku"
Pełna treść stanowiska Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich dostępna jest na stronie Episkopatu Polski. Można do niej przejść klikając w poniższy link:

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych2022-11-10 List Biskupa Płockiego

"Drogie Siostry i Drodzy Bracia w jednej wierze w Chrystusa!
Ojciec Święty Franciszek ustanowił mnie biskupem diecezjalnym w Płocku, to znaczy, że zlecił mi odpowiedzialność za Wasze zbawienie, zbawienie ludzi żyjących na terenie tej prastarej diecezji. Decyzję Papieża przyjąłem z wiarą i posłuszeństwem, które rozumiem, nie jako pozbawienie mnie własnego zdania, ale jako szczytową formę wolności, w której oddaję własną wolność na służbę budowania Królestwa Bożego. (...)"

Pełna treść listu dostępna w poniższym linku

2022-11-10 List Biskupa Płockiego
2022-09-25 Spotkanie dzieci i rodziców - I i II Komunia Święta
UWAGA !!!


W najbliższą niedzielę tj.25.09.2022 zapraszamy dzieci i ich Rodziców przygotowujące się do I i II Komunii Świętej na Mszę o godz.10.30.
Po Mszy krótkie spotkanie organizacyjne.Tradycją naszej parafii jest, że dzieci Komunijne odwiedzają w ramach przygotowań w październiku sanktuarium Maryjne. W tym roku będzie to Licheń.
Autokarową pielgrzymka do Lichenia i na termy w Uniejowie planujemy na 08.10.2022.
Podczas wyjazdu w czasie Mszy świętej dzieci będą miały wręczane różańce.
Dzieci które z różnych względów nie będą uczestniczyły w wyjeździe różańce otrzymają w niedzielę 09.10.2022 na mszy o godz.10.30

Nowe zdjęcia w galerii - 03.07.2022r.
tekst alternatywny
Do galerii dodano zdjęcia z Uroczystości Jubileuszy Małżeńskich która odbyła się w naszej Parafii w dniu 03.07.2022r.

Autorem zdjęć jest Krzysztof Zaleski.

Serdecznie zachęcamy do ich obejrzenia

GALERIA ze zdjęciami z jubileuszy

Prace serwisowe
KONIEC
tekst alternatywny
Szanowni Państwo

Informujemy, że prace serwisowe na stronie internetowej parafii oraz serwerach na których jest posadowiona zostały zakończone. Nie powinny już wiec występować problemy z dostępem do strony oraz z komunikacją mailową.

Przypominamy, że aktualne adresy mailowe do Księdza Proboszcza oraz do administratora strony znajdują się w memu głównym "Kontakt"
Dodatkowy adres który funkcjonował w parafii rogozino@parafia-rogozino.eu od dnia 01.07.2022r. jest już nieaktywny.

Dziękujemy za okazane zrozumienie w okresie prac serwisowych.


Nowe zdjęcia w galerii - 16.06.2022r.
tekst alternatywny
Do galerii dodano zdjęcia z Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) która odbyła się w naszej Parafii w dniu 16.06.2022r.

Autorem zdjęć jest Krzysztof Zaleski.

Serdecznie zachęcamy do ich obejrzenia

GALERIA ze zdjęciami z bierzmowania

2022-07 Wakacyjny wyjazd do Zakopanego
Zapraszamy dzieci na wakacyjny wyjazd do Zakopanego


W dniach 11-15 lipca 2022r. organizowany jest przez Panią Katechetkę Agnieszkę Tyńską wyjazd dla dzieci do Zakopanego.
Szczegółowe informacje wraz z programem znajdą Państwo w poniższym linku

Aby zobaczyć PROGRAM i INFORMACJE kliknij ten link

Serdecznie zachęcamy do zapoznanie się z nimi.

Harmonogram prób
Informacja dla wszystkich przygotowujących się do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu w naszej parafii !!!


Harmonogram prób:

- czwartek 05.05.2022 godz.16.30 - próbna spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

- poniedziałek 09.05.2022 godz.16.30 - próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

- wtorek 10.05.2022 godz.16.30 - próba dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu

- środa 11.05.2022 godz.16.30 próbą dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej a o godz.18.30 dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu

- czwartek 12.05.2022 godz.16.00 spowiedź dzieci i Rodziców.

Serdecznie zapraszamy


TRIDUUM PASCHALNE 2022
W PARAFII p.w. ŚW. FAUSTYNY APOSTOŁKI BOŻEGO MILOSIERDZIA W ROGOZINIE

WIELKI CZWARTEK

18:00 MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

Wielki Czwartek jest przede wszystkim rocznicą ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy odprawia się uroczystą wieczorną Mszę Świętą.
Po skończeniu Mszy Świętej kapłan okadziwszy Najświętszy Sakrament przenosi Go w uroczystej procesji do przygotowanej specjalnie kaplicy adoracji zwanej ciemnicą.
Wierni nawiedzający Najświętszy Sakrament w kaplicy przechowania mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W Wielki Czwartek następuje obrzęd obnażenia ołtarza, na znak dokonanego spustoszenia, zdrady, opuszczenia i śmierci Jezusa.


WIELKI PIĄTEK

Wielki Piątek to dzień postu, modlitwy, wyciszenia i umartwienia, czyli uśmiercenia egoizmu, zadania śmierci staremu człowiekowi. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i jakościowy i ilościowy, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta lub trzy razy w niewielkich ilościach.

17:30 DROGA KRZYŻOWA
18:00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ


W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje liturgii eucharystycznej. W tym dniu pochylamy się nad tajemnicą Krzyża Świętego poprzez liturgię Męki Pańskiej, na której spożywamy chleb konsekrowany podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, aby w czytelny sposób dokonało się połączenie uczty z krzyżem.
Podczas nabożeństwa odczytywany jest opis Męki Pana Jezusa. Po modlitwie powszechnej następuje adoracja krzyża przez ucałowanie. Po przyjęciu Ciała Pańskiego, Najświętszy Sakrament przenosi się do miejsca adoracji i przechowania, zwanego w tradycji Grobem Pańskim.
Świątynia będzie otwarta do godziny 20:00. Wykorzystajmy ten czas na adorację Chrystusa złożonego grobie.


WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę Kościół powstrzymuje się od sprawowania Ofiary Mszy Świętej, dlatego główny ołtarz pozostaje obnażony. Przychodzimy do kościoła, by adorować Chrystusa w Grobie, oraz aby poświęcić pokarmy na wielkanocny stół.

Święcenie pokarmów od godziny 13:00 do 18:00 (co godzinę).

Zapraszamy do adoracji Grobu Pańskiego .
Dzisiejszy dzień to czas ciszy i tęsknoty za Chrystusem. Kościół zachęca nas, byśmy trwali w poście ścisłym podjętym w dniu wczorajszym aż do Wigilii Paschalnej.

18:00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

Wigilia Paschalna jest centralnym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego. Jej obchody rozpoczynają się wieczorem lub w noc poprzedzającą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż po zachodzie słońca, zgodnie z symboliką żydowską, rozpoczyna się nowy dzień. Wigilia Paschalna nie jest częścią Wielkiej Soboty. Jej radosna liturgia należy już do obchodów dnia zmartwychwstania. Podczas liturgii odśpiewuje się orędzie wielkanocne, a także następuje błogosławieństwo wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
Po zakończeniu liturgii świątynia pozostanie otwarta do godziny 20:00.


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

06:00 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA

Msza Święta rozpocznie się procesją wokół kościoła, która jest uroczystym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. Po powrocie do kościoła odśpiewuje się uroczysty hymn Te Deum laudamus (Ciebie, Boga wysławiamy).
Od tej Niedzieli przy ołtarzu krzyż jest ozdobiony czerwoną stułą, znajduje się tam także figura Chrystusa zmartwychwstałego.
Zwyczajowo nie będzie Mszy Świętej o godzinie 09:30.
Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy Świętej Rezurekcyjnej, zapraszamy na msze św. o godzinie 10.30 i 11:30.PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Porządek Mszy Świętych niedzielny:
- 09:30,
- 10:30.
- 11:30.
2022-04-21 Spotkanie dzieci i rodziców - Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Św.
UWAGA !!!


Zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. i ich Rodziców
na spotkanie organizacyjne w dniu 21.04.2022 (czwartek) o godz.18.30

Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym w Rogozinie.

2022-04-11 Spotkanie dzieci i rodziców - I Komunia Święta
UWAGA !!!


W najbliższy poniedziałek tj. 11.04.2022 o godz.17.00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich Rodziców na spotkanie organizacyjne.

Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym w Rogozinie.

Ministranci


Schola


Wygenerowano w sekund: 0.02 2,288,878 unikalne wizyty