29 Kwietnia 2024 01:42:33

Artykuły » Ogłoszenia parafialne » 2010-12-25 BOŻE NARODZENIE
2010-12-25 BOŻE NARODZENIE
1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. .

3. Dziękuję także osobom, które w sobotę po mszy św. SPRZĄTAŁY świątynię. Na następną sobotę (7 stycznia) na godz. 18:30 zapraszam mieszkańców Rogozina z ulicy Słonecznej z numerami parzystymi.

4. W piątek – 31 stycznia ks. biskup P. Libera ogłosił dyspensę od pokarmów mię-snych.

5. Przy żłóbku umieszczony został kosz, do której możemy składać zabawki, które po okresie Bożo Nardzeniowym przekażemy do Domu Dziecka.

6. Przebieg KOLĘDY podam w niedzielę i tradycyjnie rozpocznę od Starego Boryszewa. Wizytę duszpasterską rozpocznę w poniedziałek 27 grudnia o 10:30, potem we wtorek dalsza część Starego Boryszewa ale w godzinach popołudniowych. 31 grudnia Sylwester nie będzie kolędy. Chciałbym w każdym domu spokojnie porozmawiać o problemach odwiedzanej rodziny. Nie ukrywam, że w tym roku chciałbym więcej porozmawiać o naszym zaangażowaniu w życie parafii.

7. Nasza parafia jest jeszcze ciągle na dorobku, a jednocześnie posiadamy różne zobowiązania wynikające z ustaleń diecezjalnych. Zwyczajem naszej diecezji jest, że część ofiar zebranych na kolędzie przekazuje na cele diecezjalne: fundusz budowy kościołów i na różne agendy kurii. Główna ofiara przeznaczona zostanie na zakup drzwi wewnętrznych, zgodnie z decyzją Parafialnej Rady ds. Gospo-darczych. A dodatkowo prosiłbym o kolędę z której muszę podzielić się z kurią w ramach prawa diecezjalnego (druga koperta). Przepraszam, że w święta poruszam tę kwestie – finansowe, ale chciałbym, aby sprawa ofiar, dobrowolnych ofiar od Państwa i kolędy była jasna i klarowna. Jeszcze raz podkreślam, są to dobrowolne ofiary od Państwa

8. 31 grudnia zapraszam na wieczorne nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku kalendarzowego

9. Życzę wszystkim gościom i naszym parafianom dobrego, błogosławionego dnia i aby te ostanie przedświąteczne dni nie wyczerpały naszego Ducha.