28 Kwietnia 2024 22:11:45

Artykuły » Ogłoszenia parafialne » 2011-12-25 NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA
2011-12-25 NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA
1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA.

3. Dziękuję także osobom, które w sobotę po mszy św. SPRZĄTAŁY świątynię. Na następną sobotę (7 stycznia) na godz. 18:30 zapraszam mieszkańców Rogozina z ulicy Wiosennej /II część/.

4. Dziękuję wszystkim, którzy trudzili się przy dekoracji naszej świątyni: pani Annie Tokarskiej, firmie Pana Sylwestra Szczutowskiego, Panu Jerzemu Koputowi i innym osobom. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu świątecznych prezentów: paniom B. Nowak i E. Balskiej. Nie wymieniłem pewnie wszystkich, ale z serca dziękuję za życzliwość i wsparcie.

5. Przy żłóbku umieszczony został kosz, do której możemy składać zabawki, które po okresie Bożo Nardzeniowym przekażemy do Domu Dziecka w Drobinie. Kilka słów o tym Domu Dziecka.
Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Uzależnionym i ich rodzinom „FILADELFIA” od wielu lat prowadzi świetlicę środowiskową „PROMYK” w Drobinie. Przebywają w niej dzieci w różnym wieku i będące w trudnych sytuacjach życiowych. Przyczyną tej trudnej sytuacji jest najczęściej bieda . Ostatnią rzeczą jaką kupują rodzice są zabawki dla dzieci. Dlatego przy okazji paczek świątecznych, Dnia Dziecka, czy też różnych konkursach dajemy je dzieciom. Praca świetlicy oparta jest na wolontariacie, dożywianie otrzymujemy z MGOPS-u. Będziemy wdzięczni i chętnie przyjmiemy oferowane przez Was zabawki. Wszystkiego najlepszego od Bożej Dzieciny. Informacje przekazała pani Wanda Śniegocka.

6. Przebieg KOLĘDY

KOLĘDA 2011/2012

Ulice
27 grudzień 2011 (wtorek) godz. 16:00ul. Jasna i Brzozowa i nowe domy przy innych ulicach
28 grudzień 2011 (środa) godz. 9:00Stare Boryszewo /od Pana Jankowskich do Kossakowskich/
godz. 16:00ul. Lipowa numery nieparzyste
29 grudzień 2011 (czwartek) godz. 9:00Stare Boryszewo /kilka domów od rzeki do Państwa Wasilew-skich
godz. 16:00ul. Lipowa – numery parzyste
30 grudzień 2011 (piątek) godz. 16:00ul. Jaśminowa I
31 grudzień 2011 (sobota) godz. 10:00ciąg dalszy ul. Jaśminowej oraz ul. Różana
2 styczeń 2012 (poniedziałek) godz. 16:00ul. Słoneczna numery nieparzyste
3 styczeń 2012 (wtorek) godz. 16:00ul. Słoneczna numery parzyste od końca do początku

PROSIŁBYM O POJAZD 15 MINUT WCZEŚNIEJ.
Msze św. w czasie kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 700, z wyjątkiem soboty o godz. 1800. W piątek nabożeństwo do Krwi Chrystusa o godz. 1700 prowadzone przez siostry.

7. Nasza parafia jest jeszcze ciągle na dorobku, a jednocześnie posiadamy różne zobowiązania wynikające z ustaleń diecezjalnych. Zwyczajem naszej diecezji jest, że część ofiar zebranych na kolędzie przekazuje na cele diecezjalne: fundusz budowy kościołów i na różne agendy kurii. Główna ofiara przeznaczona zostanie na opłacenie: planów domu parafialnego i plebani, założenie księgi wieczystej i przygotowanie dokumentacji pod budowę. A dodatkowo prosiłbym o kolędę z której muszę podzielić się z kurią w ramach prawa diecezjalnego (druga koperta). Przepraszam, że w święta poruszam tę kwestie – finansowe, ale chciałbym, aby sprawa ofiar, dobrowolnych ofiar od Państwa i kolędy była jasna i klarowna. Jeszcze raz podkreślam, są to dobrowolne ofiary od Państwa 8. 31 grudnia zapraszam na wieczorne nabożeństwo dziękczynno–błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

9. Jest nowy numer gazetki parafialnej "Spotkanie".

10. Życzę wszystkim gościom i naszym parafianom dobrego, błogosławionego dnia i aby te ostanie przedświąteczne dni nie wyczerpały naszego Ducha.