17 Maja 2024 02:44:39

Artykuły » Ogłoszenia parafialne » 2014-12-25 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
2014-12-25 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA.

3. Dziękuję wszystkim, którzy trudzili się przy dekoracji naszej świątyni, budowali szopkę. Serdecznie dziękuje p. R. Gralewskiemu, p. Balskiemu i Państwu Przedpełskim Marcie i Tomaszowi za przygotowanie Szopki. Nie wymieniam poszczególnych osób, aby kogoś nie pominąć, ale z serca dziękuję za życzliwość i wsparcie.

4. Dziękuję chórowi i ks. profesorowi za przygotowanie WIECZORU KOLĘD.

5. Akcja ZABAWKA DLA JEZUSA. Przy żłóbku umieszczony został kosz, do której możemy składać zabawki, które po okresie Bożo-Narodzeniowym przekażemy do Domu.

6. Przebieg KOLĘDY

KOLĘDA 2014/2015

Ulice
27 grudzień 2014 (sobota) godz. 09:30Stare Boryszewo od Pana Jankowskich do Szczutowskich
godz. 16:00Stare Boryszewo /kilka domów od rzeki do Państwa Wasilewskich
28 grudzień 2014 (niedziela) DZIEŃ WOLNY
29 grudzień 2014 (poniedziałek) godz. 09:30Brochocinek (nowa część w parafii, jak w poprzednim roku).
godz. 16:00od Państwa Bąbałów do Sepioło /Brochocinek
30 grudzień 2014 (wtorek) godz. 16:00Stare Boryszewo Osiedle Mazowsze: od Państwa Michalskich /sołtys/ cała ulica
31 grudzień 2014 (środa) DZIEŃ WOLNY
1 styczeń 2015 (czwartek) DZIEŃ WOLNY
2 styczeń 2015 (piątek) DZIEŃ WOLNY
3 styczeń 2015 (sobota) DZIEŃ WOLNY
4 styczeń 2015 (niedziela) DZIEŃ WOLNY
5 styczeń 2015 (poniedziałek) DZIEŃ WOLNY
6 styczeń 2015 (wtorek) DZIEŃ WOLNY
7 styczeń 2015 (środa) godz. 16:00Stare Boryszewo: Osiedle Mazowsze od Państwa Czachorowskich do końca ulicy.

PROSIŁBYM O POJAZD 15 MINUT WCZEŚNIEJ.
Msze św. w czasie kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 7:00, z wyjątkiem soboty o godz. 18:00.
W piątek nabożeństwo do Krwi Chrystusa o godz. 17:00 prowadzone przez siostry.

7. Nasza parafia jest jeszcze ciągle na dorobku, a jednocześnie posiadamy różne zobowiązania wynikające z ustaleń diecezjalnych. Zwyczajem naszej diecezji jest, że część ofiar zebranych na kolędzie przekazuje na cele diecezjalne: fundusz budowy kościołów i na różne agendy kurii. Główna ofiara przeznaczona zostanie na cele naszej parafii. Dokumentacja jest gotowa. W 2014 r. rozpoczęliśmy budowę Domu Parafialnego, dlatego wszystkie ofiary przeznaczone są na budowę plebani. A dodatkowo prosiłbym o kolędę z której muszę podzielić się z kurią w ramach prawa diecezjalnego (druga koperta). Przepraszam, że w święta poruszam tę kwestie – finansowe, ale chciałbym, aby sprawa ofiar, dobrowolnych ofiar od Państwa i kolędy była jasna i klarowna. Jeszcze raz podkreślam, są to dobrowolne ofiary od Państwa.

8. 31 grudnia zapraszam na wieczorne nabożeństwo dziękczynno–błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

9. Jest nowy numer gazetki parafialnej Spotkanie.

10. Życzę wszystkim gościom i naszym parafianom dobrego, błogosławionego dnia i aby te święta Bożego Narodzenia były czasem dotykania Boga, który jest obok nas, mieszka z nami, jest drugim człowiekiem…..